Izraelsko-palestinská dohoda je podle Blaira možná do konce roku

Mírové narovnání mezi Izraelci a Palestinci je možné a dohoda zřejmě vznikne ještě letos. Prohlásil to zvláštní zmocněnec kvarteta pro střední východ Tony Blair po jednání amerického prezidenta George Bushe v Jeruzalémě s představiteli obou zemí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tony Blair | Foto: AFP

Nejprve prezident Bush vyzval Izraelce, aby zastavili okupaci části arabského území a umožnili tak vytvoření palestinského státu.

Nyní Tony Blair řekl, že mírové narovnání je možné, a s opatrným optimismem poznamenal, že dohody lze dosáhnout do konce roku. Naznačil, že vyřešení otázky palestinských uprchlíků bude zahrnovat vyplácení kompenzace těmto lidem.

Tony Blair je momentálně v Británii středem pozornosti médií také proto, že vstoupil do služeb banky JPMorgan Chase, která je třetím největším bankovním ústavem ve Spojených státech, jako její poradce na částečný úvazek.

List Daily Express odhaduje Blairův příjem z tohoto zdroje na 10.000 liber, tedy asi 13.000 eur týdně. Deník Daily Mail k tomu v článku na titulní stránce připomíná, že bývalý britský premiér vstoupil do služeb americké banky, která profituje z války v Iráku.

Milan Kocourek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme