Izraelskou loď zachránil před somálskými piráty ostnatý drát

Somálští piráti přepadli izraelskou obchodní loď plující pod maltskou vlajkou. K incidentu došlo v Arabském moři asi 700 kilometrů od východního pobřeží Afriky. O události informuje dnešní izraelský tisk. V obsazení lodi námořními bandity podle něj nakonec zabránil ostnatý drát.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Námořní loď - ilustrační foto

Námořní loď - ilustrační foto | Foto: Jarmilka Malochová

Ten je natažený kolem paluby nákladní lodi a pirátům se ho nepodařilo překonat. Po neúspěšném pokusu zajmout plavidlo se tedy vrátili do svých člunů a loď pronásledovali po moři.

Na palubě nákladního plavidla nebyli v době incidentu žádní občané židovského státu. Izraelské firmě, která ho vlastní, se ale podařilo kontaktovat mezinárodní jednotky, které u somálských břehů mají pirátství potírat. Bandity pak podle všeho zahnal britský bojový letoun.

Marika Táborská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme