Izraelský exprezident chce trest za znásilnění odsedět doma

Bývalý izraelský prezident Moše Kacav si chce sedmiletý trest za znásilnění odsedět doma. 66letého Kacava sice ještě čeká jedno odvolací řízení, úřady ale mezitím požádal, aby nemusel do věznice. Tvrdí, že si prý může trest odpykat uprostřed své rodiny. O žádosti bývalého prominenta informuje izraelský tisk.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý izraelský prezident Moše Kacav opouští Nejvyšší soud s 7letým trestem

Bývalý izraelský prezident Moše Kacav opouští Nejvyšší soud s 7letým trestem | Zdroj: Reuters

Kacav argumentuje, že jeho vila je obehnaná zdí, kterou tam postavila ochranka, když byl ještě prezidentem. Proto by prý dům ve městě Kirjat Malachi mohl posloužit místo vězení.

Exprezident odsouzený za sexuální násilí na podřízených má i další argumenty. Ve věznici by prý ho mohli ohrožovat trestanci, kterým jako hlava státu odmítl udělit milost. Navíc je nositelem státních tajemství, která by prý byla ve věznici v nebezpečí.

Zatím ale nic nenasvědčuje, že by Kacav se svou žádostí uspěl. Ministr pro vnitřní bezpečnost Jicchak Aharonovič prohlásil, že takovou úlevu nedopustí.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme