Izraelský premiér a palestinský prezident se možná setkají v New Yorku

Palestinský prezident Mahmúd Abbás se možná setká s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem, a to navzdory napětí kolem chystané palestinské žádosti o mezinárodní uznání. Abbás prohlásil, že je na takovou schůzku připravený, a podobně se po něm vyjádřil také Netanjahu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Benjamin Netanjahu | Foto: Ronen Zvulun

Podle mluvčího izraelské vlády Marka Regeva, by se oba státníci mohli setkat v New Yorku, kde mají vystoupit před Valným shromážděním OSN.

„Prezident Abbás už tam je a delegace premiéra Netanjahua do New Yorku přiletí zítra. Máme zájem o takovou schůzku a o obnovení mírových rozhovorů mezi námi a Palestinci," prohlásil Regev.

Dále zopakoval, že Izrael je připravený jednat bez předběžných podmínek. Nejen Palestinci, ale také izraelská opozice však Netanjahuovu vládu obviňují, že skutečné rozhovory oddaluje, protože není kvůli svému složení schopná učinit zásadní ústupky.

Palestinci odmítají jednat, dokud Izrael nezastaví budování židovských osad na okupovaných územích - tedy tam, kde má podle Palestinců vzniknout jejich stát.

Břetislav Tureček, Martina Maňasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme