Izraelský premiér Ehud Olmert oznámil rezignaci

Předseda izraelské vlády Ehud Olmert odstupuje z funkce. Olmert to oznámil při dopoledním zasedání své vlády, která podle izraelských zákonů automaticky končí s ním. Formálně musí Olmertovu demisi ještě přijmout prezident Šimon Peres. Olmert za ním má jít s rezignačním dopisem dnes večer.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ehud Olmert

Ehud Olmert | Foto: Knesset

"Není to lehké rozhodnutí, ale věřím, že dělám správnou věc, kterou jsem slíbil izraelskému lidu," řekl Olmert svým 25 ministrům. Svou pracovnu ale ještě vyklízet nemusí. Celá vláda totiž bude dál fungovat do chvíle, než se někomu podaří sestavit novou vládu nebo než o jejím složení Izraelci rozhodnou v předčasných volbách.

Olmerta donutil k odchodu veřejný tlak kvůli policejnímu vyšetřování jeho korupčních skandálů. Už ve čtvrtek ho nahradila v čele strany Kadima ministryně zahraničí Cipi Livniová. Právě tu prezident Peres podle všeho pověří sestavením nové vlády.

Marika Táborská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme