Izraelský premiér nakloněn kompromisu

Izraelský premiér Ariel Šaron je ochoten výměnou za mír s Palestinci zrušit židovské osady na palestinských autonomních územích. Armáda by ale v tom případě zůstala připravena znovu vstoupit na západní břeh Jordánu a do pásma Gazy, kdyby měly pokračovat palestinské útoky proti Izraeli. Na tiskové konferenci to dnes prohlásil izraelský ministr spravedlnost Meir Šitri. Podle něho Izrael není připraven ustoupit Palestincům v otázce Jeruzaléma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kdyby prý Palestinci nyní zasedli znovu k jednacímu stolu, byli by překvapeni, jak daleko byl byl Šaron ochoten ustoupit, sdělil ministr. Na otázku, zda by předseda vlády zašel tak daleko, že by souhlasil se zrušením osad, sdělil, že ano.

Při přestřelce mezi izraelskými vojáky a Palestinci byl odpoledne v Hebronu zabit jeden Palestinec a 20 dalších bylo raněno. Přestřelka následovala po explozi nálože nedaleko izraelského vojenského stanoviště, při které utrpěli zraněni dva vojáci.

Dopoledne izraelské vrtulníky zničily v palestinské vesnici Dura sídlo palestinské rozvědky. Šlo o odvetu za noční střelbu na židovské občany Hebronu. Ráno v Jeruzalémě vybuchly čtyři nálože a zranily tři osoby. K atentátům se přihlásila Lidová fronta pro osvobození Palestiny.

Obavy z pumového atentátu panují také v Tel Avivu. Armáda zatarasila vjezdy do města a všechny motoristy kontroluje. V nedaleké Jaffě byl zatčen potenciální útočník. Přestřelky byly hlášeny také z okolí Betléma a Nábulusu a z jihu pásma Gazy.

Milan Kopp, Zdenka Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme