Izraelský premiér nařídil zastavení palby

V Izraeli a na palestinských územích pokračují snahy o zmírnění napětí. Izraelský premiér Ariel Šaron dnes na zasedání vládního kabinetu oznámil rozhodnutí o zastavení palby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak informuje blízkovýchodní zpravodaj Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu Jaromír Janev, izraelští vojáci dostali rozkaz, aby nestříleli na Palestince a palestinské objekty. Zbraně smějí použít pouze v případě ohrožení vlastního života. O zmírnění napětí usiluje také zmocněnec EU pro zahraniční a bezpečnostní politiku Javier Solana, který pokračuje ve své blízkovýchodní misi. Dnes se má pokusit přesvědčit izraelského premiéra Šarona, aby jeho vláda přijala zprávu Mitchellovy komise, která zkoumá příčiny nynějšího konfliktu a hledá možná východiska. Solana se pokusí Šarona přimět, aby Izrael zprávu komise přijal bez výhrad k doporučení zmrazit jakoukoli výstavbu židovských osad.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme