Izraelský premiér Olmert čelí podezření, že okrádal i organizaci pro mentálně postižené

Izraelský premiér Ehud Olmert měl podvodně získat na dva a půl miliónu korun. Vyplývá to z policejního vyšetřování, která se tak od původního podezření na korupci rozšířilo už i na podvody. Mezi organizacemi, od kterých měl Olmert vylákat peníze, je třeba památník obětí holocaustu Jad Vašem nebo společnost Akim, která pomáhá mentálně postiženým.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ehud Olmert

Ehud Olmert | Foto: AFP

Olmert v sobotu prohlásil, že jde o překroucené údaje, které mají pomoci jeho politickému pádu. Dnešní tisk ale mezitím přináší další detaily, které unikají z policejního vyšetřování.

Když se Olmert chystal ještě jako ministr průmyslu do zahraničí, požádal paralelně několik organizací o uhrazení letenky. Podvod měl spočívat v tom, že politik přijal takovou podporu od více dárců najednou a nadbytečné peníze prý potom používal pro své soukromé účely.

Olmert se dnes účastní Středomořského summitu v Paříži. Jak tvrdí dnešní komentář v deníku Jediot Achronot, všichni státníci, s nimiž se tam Olmert setká, už vědí, že jde o politickou mrtvolu. Jediný, kdo to prý odmítá přijmout, je samotný premiér.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme