Izraelský premiér žádá Rusko o podporu přísnějších sankcí vůči Íránu

Další postup vůči Íránu je hlavním tématem návštěvy izraelského premiéra v Moskvě. Benjamin Netanjahu, který je v Rusku na vůbec první pracovní návštěvě ve funkci šéfa izraelské vlády, se snaží přesvědčit ruské představitele k podpoře tvrdších sankcí vůči Teheránu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Benjamin Netanjahu | Foto: AFP

Západní země žádají přísnější opatření poté, co Írán ohlásil rozhodnutí spustit výrobu vysoce obohaceného uranu. Ten by podle kritiků země mohla použít k výrobě jaderné zbraně.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu během schůzky v Kremlu požádal ruského prezidenta Dmitrije Medvěděva, aby podpořil přísnější sankce vůči Íránu, které by cílily na tamní energetický sektor. S odvoláním na zdroje v izraelské delegaci o tom informovala agentura Reuters.

Rusko, které disponuje právem veta v Radě bezpečnosti OSN, v minulosti odmítalo možné rozšíření sankcí. Minulý týden ale Moskva naznačila, že by mohla s přísnějšími opatřeními vůči Íránu souhlasit.

Ruské ministerstvo zahraničí označilo chování Íránu za nekonstruktivní a varovalo, že by se mohlo stát předmětem projednávání v Radě bezpečnosti OSN.

Lenka Kabrhelová, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme