Izraelský premiér žádá Rusko o podporu přísnějších sankcí vůči Íránu

Další postup vůči Íránu je hlavním tématem návštěvy izraelského premiéra v Moskvě. Benjamin Netanjahu, který je v Rusku na vůbec první pracovní návštěvě ve funkci šéfa izraelské vlády, se snaží přesvědčit ruské představitele k podpoře tvrdších sankcí vůči Teheránu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Benjamin Netanjahu

Benjamin Netanjahu | Foto: AFP

Západní země žádají přísnější opatření poté, co Írán ohlásil rozhodnutí spustit výrobu vysoce obohaceného uranu. Ten by podle kritiků země mohla použít k výrobě jaderné zbraně.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu během schůzky v Kremlu požádal ruského prezidenta Dmitrije Medvěděva, aby podpořil přísnější sankce vůči Íránu, které by cílily na tamní energetický sektor. S odvoláním na zdroje v izraelské delegaci o tom informovala agentura Reuters.

Rusko, které disponuje právem veta v Radě bezpečnosti OSN, v minulosti odmítalo možné rozšíření sankcí. Minulý týden ale Moskva naznačila, že by mohla s přísnějšími opatřeními vůči Íránu souhlasit.

Ruské ministerstvo zahraničí označilo chování Íránu za nekonstruktivní a varovalo, že by se mohlo stát předmětem projednávání v Radě bezpečnosti OSN.

Lenka Kabrhelová, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme