Izraelský prezident je na návštěvě Německa

Izraelský prezident Moše Kacav v německém parlamentu varoval před vzestupem neonacismu. Na třídenní návštěvu Německa přijel Kacav u příležitosti 40. výročí navázání diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi. Dnes prezident židovského státu zavítá do nově otevřeného památníku obětem holocaustu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moše Kacav | Zdroj: ČTK

Návštěva prezidenta židovského státu v Německu nikdy nemůže být z rodu běžných, soudí německý tisk s ohledem na stín vyvražděných židů nacistickým režimem. Prezident Kacav v projevu před poslanci Bundestagu nicméně ocenil zásadní demokratické změny po 2. světové válce, na které může být Spolková republika právem hrdá.

Vyslovil se také pro bezpečný svět bez terorismu i bez jaderného zbrojního programu Íránu. Kacavova rodina pochází právě z Íránu, odkud se odstěhovala v roce 1951.

Izraelský prezident dnes dále plánuje návštěvu Mnichova, kde mimo jiné položí věnec k památníku izraelským sportovcům, obětem palestinského útoku na olympijské hry v roce 1972.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme