Izraelský prezident je na návštěvě Německa

Izraelský prezident Moše Kacav v německém parlamentu varoval před vzestupem neonacismu. Na třídenní návštěvu Německa přijel Kacav u příležitosti 40. výročí navázání diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi. Dnes prezident židovského státu zavítá do nově otevřeného památníku obětem holocaustu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moše Kacav | Foto: ČTK/AP

Návštěva prezidenta židovského státu v Německu nikdy nemůže být z rodu běžných, soudí německý tisk s ohledem na stín vyvražděných židů nacistickým režimem. Prezident Kacav v projevu před poslanci Bundestagu nicméně ocenil zásadní demokratické změny po 2. světové válce, na které může být Spolková republika právem hrdá.

Vyslovil se také pro bezpečný svět bez terorismu i bez jaderného zbrojního programu Íránu. Kacavova rodina pochází právě z Íránu, odkud se odstěhovala v roce 1951.

Izraelský prezident dnes dále plánuje návštěvu Mnichova, kde mimo jiné položí věnec k památníku izraelským sportovcům, obětem palestinského útoku na olympijské hry v roce 1972.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme