Izraelský soud rozhoduje o výši trestu pro Kacava

Bývalý izraelský prezident Moše Kacav stanul znovu před soudem. Ten ho sice už na konci loňského roku shledal vinným z dvojího znásilnění a sexuálního obtěžování, ale teď bude jasné, kolik si Kacav odsedí ve vězení. Hrozí mu čtyři až šestnáct let žaláře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní kladívko | Foto: FBI

„Myslím si, že Moše Kacav do vězení nastoupí, protože už jenom to, že byl obviněn a to, že byl shledán vinným, ukazuje, že izraelský soud je připraven ho soudit, ačkoliv je to bývalý prezident a velice významný izraelský politik. Myslím si, že hrozba toho, že opravdu půjde od vězení, je veliká,“ řekla analytička Pražského institutu bezpečnostních studií a odbornice na Blízký východ Irena Kalhousová.

Přehrát

00:00 / 00:00

O kauze Kacav mluví analytička Pražského institutu bezpečnostních studií a odbornice na Blízký východ Irena Kalhousová ve Světě o třetí na Rádiu Česko.mp3

Podle ní se spekuluje o tom, že obžaloba žádá vyšší trest, zatímco obhajoba se naopak přimlouvá za nižší trest. Dodala, že celá kauza, která trvala čtyři roky, bude mít dopad na celou izraelskou společnost, protože je to společnost, kde armáda hraje důležitou roli a role muže je hodně glorifikovaná.

„Takové věci se prostě v Izraeli stávají a stávaly a myslím si, že tím, že se o tom začalo mluvit, tím, že je obviněn a obžalován nejvyšší státní představitel, dává to obrovskou sílu různým hnutím, ženským spolkům, které se na to snaží upozorňovat,“ uvedla Irena Kalousová.

Moše Kacav má podle jejích slov nyní v Izraeli velmi špatnou pozici. Stála proti němu i média a hodně se přikláněla na stranu obětí.

Martin Křížek, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme