Izraelští turisté se bojí únosů

Stovky Izraelců se předčasně vrátily z dovolených v egyptské Sinaji poté, co je bezpečnostní rada židovského státu vyzvala k návratu kvůli rizikům spojeným s možným únosem. Rada obdržela v minulých dnech konkrétní informace o přípravě radikálů na únos izraelských turistů. Další stovky Izraelců ale varování neposlechly a zůstávají na místě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turisté na místě tragédie | Foto: Miroslav Konvalina

Svátky židovského Nového roku a následné svátky Jom Kipur a Sukkot chtělo v Egyptě strávit na 40.000 Izraelců. Přibližně polovina své plány zrušila. Zbývajících přibližně 20.000 izraelských turistů chce na Sinajský poloostrov přesto odjet.

Od loňského října tam došlo ke třem teroristickým útokům. Egyptská bezpečnost vynakládá maximální úsilí na zamření jakýchkoli útoků. Za poslední týden egyptská policie při zásahu usmrtila dva teroristy V samotném Izraeli panují před židovskými svátky zvýšená bezpečnostní opatření a pásmo Gazy zůstává uzavřeno.

Jaromír Janev, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme