Izraelští vojáci o víkendu odejdou z Nábulusu

Izraelská armáda se do neděle stáhne z palestinského města Nábulusu. Potvrdil to ministr obrany Benjamin ben Eliezer. Třítýdenní ofenzíva na západním břehu Jordánu podle něj dosáhla svých cílů a nyní je nutné hledat politické řešení konfliktu s Palestinci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelští vojáci | Foto: ČTK/AP

Šéf izraelské armády ocenil údery způsobené palestinskému terorismu, nevyloučil ale další vojenskou operaci. Ta by se v případě nové vlny protiizraelských atentátů uskutečnila během příštích čtyř měsíců. Izraelská armáda ale bude dále pokračovat v obléhání sídla předsedy palestinské správy Jásira Arafata v Ramalláhu, a to až do té doby, dokud Izraeli nebudou vydáni vrazi izraelského ministra Zeeviho.

V noci na pátek izraelské tanky pronikly do palestinského uprchlického tábora Rafán v jižní části pásma Gazy. Podle palestinských oficiálních zdrojů zabila palba z těžkých kulometů tři Palestince. Na 15 tanků a obrněných transportérů proniklo do tábora asi do hloubky 200 metrů a za stálé palby se snažily vytlačit palestinské ozbrojence. Podle izraelských armádních zdrojů vojáci pouze opětovali palbu.

Na jihu pásma Gazy se odehrál i další incident, který palestinské zdroje označily za pravděpodobný sebevražedný atentát. U izraelského vojenského stanoviště nedaleko židovské osady Guš Katif nechal Palestinec vybuchnout svůj vůz. Mluvčí izraelské armády explozi potvrdil bez jakéhokoliv upřesnění případných obětí.

Lenka Kabrhelová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme