Izraelští vojáci pronikli do Nábulusu

Izraelská armáda vstoupila do staré části Nábulusu, který je pod palestinskou správou. Podle agentury AFP izraelští vojáci s tanky a buldozery pronikli v časných ranních hodinách také do Rafáhu v pásmu Gazy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelský voják kontroluje | Foto: ČTK/AP

Při obou operacích zahynuli dva Palestinci. Jde o nejrozsáhlejší proniknutí izraelských vojáků na palestinské území od 20. června, kdy židovský stát obsadil sedm z osmi největších měst na západním břehu Jordánu. Spolu s obrněnými vozidly do Nábulusu přijely i buldozery, což podle svědků znamená, že se izraelská armáda chystá rovnat některé domy se zemí.

Izraelský rozhlas oznámil, že armáda nařídila vyhostit dva příbuzné sebevražedných palestinských útočníků ze západního břehu do pásma Gazy. To může být prvním důsledkem jednání izraelského bezpečnostního kabinetu, který tento týden zvažoval, jak zabránit palestinským extrémistům v sebevražedných útocích - mimo jiné vyhošťováním jejich příbuzných do Gazy a ničením jejich domů.

Milan Kopp, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme