Izraelští vojáci zabili jednoho ze šéfů Islámského džihádu

Speciální jednotka izraelské armády při zásahu v Džanínu zabila velitele ozbrojeného křídla militantního hnutí Islámský džihád. Podle izraelských zdrojů měl mít na svědomí životy nejméně jedenatřiceti izraelských občanů a zranění desítek dalších.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelský voják na hlídce | Foto: ČTK/AP

Jak hlásí blízkovýchodní zpravodaj Radiožurnálu Jaromír Janev, izraelští vojáci obklíčili dům, ve kterém palestinský radikál bydlel se svou ženou a dítětem. Prostřednictvím megafonu všechny vyzvali, aby vyšli z budovy. Výzvy uposlechla jen žena s dítětem. Jak dále uvedly izraelské bezpečnostní zdroje, velitel ozbrojeného křídla Islámského džihádu poté začal na vojáky střílet a použil i několik granátů. Při následné přestřelce byl zabit; tři vojáci utrpěli lehká zranění.

Palestinské zdroje označují tuto bezpečnostní operaci izraelské armády za pokračování politiky atentátů proti příslušníkům palestinských odbojových organizací. Podle Palestinců to povede k další eskalaci násilí.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme