Izraelští vojáci zabili v pásmu Gazy 24 Palestinců

Nejméně 24 Palestinců dnes přišlo v pásmu Gazy o život a dalších 40 utrpělo zranění při ostřelování izraelské armády. Armáda židovského státu zaútočila místo, odkud byly na izraelské území odpalovány rakety Kássam. Střely ale dopadly do obytné čtvrti obce Bejt Hanún.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelský útok v Palestině | Foto: AFP

Většinu obětí incidentu tvoří děti a ženy z jedné rodiny. V pásmu Gazy zavládlo rozhořčení a zloba, Palestinci vyhlásili třídenní smutek.

Palestinský prezident Mahmúd Abbás požádal o mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN. Jednotlivé palestinské organizace ale zvažují obnovení útoků proti Izraeli.

Mluvčí izraelské armády uvedl, že zatím není jasné, zda se jednalo o technickou chybu, nebo zda dělostřelecká jednotka zadal špatné koordináty. Izraelský ministr obrany Amir Perec nařídil krátce po tragédii zastavení dělostřelecké palby a urychlené vyšetřování.

Izraelští představitelé zdůrazňují, že cílem dělostřelecké palby jsou ozbrojenci a místa, odkud odpalují rakety, nikoli bezbranní civilisté.

Jaromír Janev, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme