Izraelští vojáci zastřelili u Džanínu tři palestinské ozbrojence

Tři ozbrojení Palestinci přišli o život v přestřelce s izraelskými vojáky na západním břehu Jordánu. Stalo se tak při bezpečnostní operaci izraelské armády u města Džanín.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oběti přestřelky u Džanínu | Zdroj: ČTK

Jedním z usmrcených je velitel Brigád mučedníků Al-Aksá v Džanínu, třicetiletý Samar As Saadí. Byl zabit v přestřelce, která se rozpoutala při pokusu o jeho zatčení. Brigády Al-Aksá, které tvoří ozbrojené křídlo vládnoucího palestinského hnutí Al-Aksá, poté oznámily, že už se necítí být vázány příměřím s Izraelem.

Další ozbrojenci patřili ke hnutí Hamas. Izraelští vojáci zatkli při rozsáhlé operaci více než 40 radikálů. V průběhu posledních pěti dnů tak počet zatčených přesáhl čtyři stovky.

Palestinci dnes přitom prožívali třetí kolo místních voleb, ve kterých mezi sebou v 80 ze 104 obvodů soupeřili především kandidáti hnutí Fatah a militantního hnutí Hamas. Ve zbývajících obvodech neměli kandidáti vyzyvatele.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme