Izraelští vojáci zastřelili u Džanínu tři palestinské ozbrojence

Tři ozbrojení Palestinci přišli o život v přestřelce s izraelskými vojáky na západním břehu Jordánu. Stalo se tak při bezpečnostní operaci izraelské armády u města Džanín.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oběti přestřelky u Džanínu | Foto: ČTK/AP

Jedním z usmrcených je velitel Brigád mučedníků Al-Aksá v Džanínu, třicetiletý Samar As Saadí. Byl zabit v přestřelce, která se rozpoutala při pokusu o jeho zatčení. Brigády Al-Aksá, které tvoří ozbrojené křídlo vládnoucího palestinského hnutí Al-Aksá, poté oznámily, že už se necítí být vázány příměřím s Izraelem.

Další ozbrojenci patřili ke hnutí Hamas. Izraelští vojáci zatkli při rozsáhlé operaci více než 40 radikálů. V průběhu posledních pěti dnů tak počet zatčených přesáhl čtyři stovky.

Palestinci dnes přitom prožívali třetí kolo místních voleb, ve kterých mezi sebou v 80 ze 104 obvodů soupeřili především kandidáti hnutí Fatah a militantního hnutí Hamas. Ve zbývajících obvodech neměli kandidáti vyzyvatele.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme