Izraelští vojáci zničili palestinskou televizi a rozhlas

Izraelská armáda zničila budovu palestinské televize a rozhlasu ve správním středisku Ramalláh na Západním břehu Jordánu. Palestinská autonomie naléhavě vyzvala Spojené státy a mezinárodní společenství k intervenic na ochranu Palestinců. Situace v oblasti se vyostřila po palestinské atentátu v Hadeře, při kterém zemřelo šest Izraelců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zraněný izraelský voják | Foto: ČTK/AP

Izraelské jednotky objekt za úsvitu obklíčili a přinutili pracovníky rozhlasu a televize budovu opustit. Poté do ní nakladli nálože a odpálili je. Konstrukce budovy byla vážně narušena, zničena byla veškerá technická zařízení televize a rozhlasu, která se tam nacházela. Podle izraelského rozhlasu došlo k tomuto opatření kvůli šíření atmosféry nenávisti a výzev k provádění teroru.

Generální tajemník palestinské autonomní vlády Ahmad Abdal Rahmán to dnes v rozhovoru pro katarskou televizi Al Džazíra odmítl. Abdal Rahmán dále uvedl, že dalším krokem může být izraelský útok proti prezidentskému sídlu Jásira Arafata v Rammaláhu, před nímž jsou rozmístěny izraelské tanky. Sídlo Jásira Arafata je v obklíčení od včerejška poté, co v noci na pátek zastřelil palestinský extremista šest Izraelců.

Palestinská autonomie žádá v reakci mezinárodní společenství o vyhlášení sankcí vůči Izraeli. Palestinská rozhlasová stanice Hlas Palestiny ale už své vysílání obnovila prostřednictvím jiných zařízení.

Markéta Kaclová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme