Izraelští zástupci se tajně sešli s Arafatem

Izraelský ministr Amnon Lipkin-Šahak a bývalý šéf izraelské tajné služby Ami Ajalon se večer tajně sešli s palestinským předákem Jásirem Arafatem. Informaci potvrdil Arafatův mluvčí. Izraelské zdroje sdělily, že Lipkin-Šahak a Ajalon s Arafatem hovořili z pověření premiéra Ehuda Baraka. Agenruře Reuters přitom nejmenovaný vysoký palestinský činitel předtím zprávu o Arafatově tajném jednání rozhodně popřel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Několik izraelských vojáků bylo dnes ráno zraněno u hranice s Libanonem, když vedle projíždějícího automobilu s vojenskou hlídkou explodovala připravená nálož. Zprávy mluví o silné explozi a následné palbě z automatických zbraní. K incidentu došlo u obce Šebá, kde je sporný úsek izraelsko-libanonské hranice. Drží jej izraelští vojáci, Libanon však požaduje jejich stažení. K útoku se přihlásila militantní muslimská organizace Hizballáh.

Předseda izraelské vlády Ehud Barak dnes potvrdil svůj odpor proti rozmístění mezinárodních sil, které by měly zabránit dalšímu násilí mezi Izraelci a Palestinci. Vyslání těchto sil žádá prezident palestinské autonomie Jásir Arafat. USA požadavek odmítají, pokud na něj nejdříve nepřistoupí Izrael. Ruský ministr zahraničí Igor Ivanov se na druhé straně v sobotu vyslovil pro „mezinárodní přítomnost“, která by byla výsledkem dohody obou stran.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme