Izraelští zástupci se tajně sešli s Arafatem

Izraelský ministr Amnon Lipkin-Šahak a bývalý šéf izraelské tajné služby Ami Ajalon se večer tajně sešli s palestinským předákem Jásirem Arafatem. Informaci potvrdil Arafatův mluvčí. Izraelské zdroje sdělily, že Lipkin-Šahak a Ajalon s Arafatem hovořili z pověření premiéra Ehuda Baraka. Agenruře Reuters přitom nejmenovaný vysoký palestinský činitel předtím zprávu o Arafatově tajném jednání rozhodně popřel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Několik izraelských vojáků bylo dnes ráno zraněno u hranice s Libanonem, když vedle projíždějícího automobilu s vojenskou hlídkou explodovala připravená nálož. Zprávy mluví o silné explozi a následné palbě z automatických zbraní. K incidentu došlo u obce Šebá, kde je sporný úsek izraelsko-libanonské hranice. Drží jej izraelští vojáci, Libanon však požaduje jejich stažení. K útoku se přihlásila militantní muslimská organizace Hizballáh.

Předseda izraelské vlády Ehud Barak dnes potvrdil svůj odpor proti rozmístění mezinárodních sil, které by měly zabránit dalšímu násilí mezi Izraelci a Palestinci. Vyslání těchto sil žádá prezident palestinské autonomie Jásir Arafat. USA požadavek odmítají, pokud na něj nejdříve nepřistoupí Izrael. Ruský ministr zahraničí Igor Ivanov se na druhé straně v sobotu vyslovil pro „mezinárodní přítomnost“, která by byla výsledkem dohody obou stran.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme