J. Kaczynski způsobil skandál. Ze smrti bratra obvinil Tuska

Šéf polské opozice Jaroslav Kaczynski se postaral o nebývalý politický skandál. Premiér Donald Tusk podle něj nese politickou a morální odpovědnost za smrt jeho bratra. Lech Kaczynsky zahynul v dubnu během leteckého neštěstí u ruského Smolensku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trosky polského letadla po havárii u Smolenska

Předseda strany Právo a Spravedlnost Jaroslaw Kaczynski znovu označil za viníka smolenské tragédie kabinet Donalda Tuska, který prý nerespektoval jeho bratra a při cestě do Smolenska byla zanedbána bezpečnostní opatření.

Šéf opozice také tvrdí, že Tusk společně s ruskými politiky vedly hru proti jeho bratrovi. Lidé, kteří jsou podle Kaczynského za katastrofu politicky a morálně odpovědní, by měli opustit politickou scénu. Tedy premiér, prezident a nebo ministr zahraničí.

„Donald Tusk, Bronislaw Komorowski, a Radoslaw Sikorski, musejí jednou provždy odejít,“ prohlásil ostře Kaczynski. Jeho slova označili politici vládní Občanské platformy za skandální.

Petr Vavrouška, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme