Byli u postřelení černocha ve městě Kenosha. Nyní jsou policisté Arenas a Meroneková opět ve službě

Dva policisté, kteří byli loni při zatýkání černocha Jacoba Blakea v americkém Wisconsinu, se vrátili do práce. Jejich kolega Rusten Sheskey, který Blakea těžce zranil při střelbě, je stále mimo službu. Souzen ale nebude, informovala agentura Reuters. Incident z loňského srpna vyvolal rozsáhlé protesty proti diskriminaci černochů.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jacob Blake | Zdroj: Reuters

Vincent Arenas a Brittany Meroneková byli stejně jako Sheskey postaveni mimo službu, protože byli u zásahu ve městě Kenosha.

Policista, který střelil do zad Jacoba Blakea, nebude souzen. Rozhodnutí může vyvolat protesty

Číst článek

Přišli Blakea zatknout kvůli ohlášenému domácímu násilí. Když se Blake snažil nastoupit do auta, byl postřelen. Policisté tvrdili, že kladl odpor a ohrožoval je nožem. Prokuratura na začátku letošního roku oznámila, že Sheskey ani nikdo jiný nebude souzen.

Podle policie si trojice počínala v dané situaci rozumným a ospravedlnitelným způsobem. Blake zůstává vlivem zranění ochrnutý od pasu dolů.

Arenas a Meroneková byli stejně jako Sheskey postaveni mimo službu loni 23. srpna a na rozdíl od Sheskeyho se vrátili ke svým pracovním povinnostem 20. ledna.

Postřelený Jacob Blake se zúčastnil soudu z nemocničního lůžka. Je obviněn ze sexuálního napadení

Číst článek

Místní policie v prohlášení oznámila, že „policisté Arenas a Meroneková nebyli obviněni ze žádného trestného činu a ze zjištění kenoshského prokurátora i nezávislých vyšetřovatelů vyplývá, že jejich chování bylo rozumné a odůvodnitelné“.

Prokurátor také dospěl k závěru, že Sheskey jednal v sebeobraně, že se Blake bránil zatčení a byl ozbrojen nožem.

Incident se stal v době, kdy v USA ještě nedozněly důsledky smrti černocha George Floyda. Policista mu v květnu při zatýkání v Minneapolisu devět minut klečel na krku a Floyd zemřel. V USA i dalších zemích se pak konaly bouřlivé protesty pod heslem Na životech černochů záleží.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme