Jaderný transport se přesunuje do severního Německa

Jaderný transport z Francie pokračuje svou cestu na německém území. Kontejnery s vyhořelým palivem, takzvané kastory, mají být uskladněny v dolnosaském Gorlebenu. Proti tomu protestují tisíce ekologických aktivistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Jak hlásí náš zpravodaj na místě David Šťáhlavský, vlak se šesti speciálními kontejnery Castor má dorazit do Dannenbergu (severní Německo) už dnes odpoledne. Další dopravu do jaderného skladiště v Gorlebenu mají obstarat už nákladní automobily. Ekologičtí aktivisté, kteří protestují proti nynější vládní politice Zelených, se pokusí všemožně narušit průběh transportu. "Jsme rozhodnuti tady zůstat a zablokovat koleje," uvedla mladá žena, jedna z tisíců demonstrantů, kteří se sjeli do blízkosti jaderného smetiště a také přírodní rezervace. Policie musela už několikrát rozebírat silniční barikády a doslova odnášet aktivisty z kolejí. Policistů už je na dvacet tisíc, v Dolním Sasku tedy probíhá zřejmě největší bezpečnostní operace v poválečné historii Německa.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme