Jaderný transport se přesunuje do severního Německa

Jaderný transport z Francie pokračuje svou cestu na německém území. Kontejnery s vyhořelým palivem, takzvané kastory, mají být uskladněny v dolnosaském Gorlebenu. Proti tomu protestují tisíce ekologických aktivistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak hlásí náš zpravodaj na místě David Šťáhlavský, vlak se šesti speciálními kontejnery Castor má dorazit do Dannenbergu (severní Německo) už dnes odpoledne. Další dopravu do jaderného skladiště v Gorlebenu mají obstarat už nákladní automobily. Ekologičtí aktivisté, kteří protestují proti nynější vládní politice Zelených, se pokusí všemožně narušit průběh transportu. "Jsme rozhodnuti tady zůstat a zablokovat koleje," uvedla mladá žena, jedna z tisíců demonstrantů, kteří se sjeli do blízkosti jaderného smetiště a také přírodní rezervace. Policie musela už několikrát rozebírat silniční barikády a doslova odnášet aktivisty z kolejí. Policistů už je na dvacet tisíc, v Dolním Sasku tedy probíhá zřejmě největší bezpečnostní operace v poválečné historii Německa.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme