Jak bojovat proti narkomanii v Evropě - strategii představí Evropská komise

Prevence experimentování s drogami je jedním z cílů akčního plánu Evropské komise v boji s narkomanií. Dnes komise představí strategii boje s drogovou závislostí na další 4 roky. Podle její zprávy se v Evropské unii s problémem závislosti na narkoticích potýkají 2 miliony lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

narkoman, jehla, drogy (ilustrační foto) | Foto: Free Stock Photos

Problém drog je podle Evropské komise alarmující zvláště u nastupující generace. Národní protidrogové politiky se mají proto zaměřit hlavně na prevenci experimentování s drogami mezi mladými lidmi. Aby se omezily případy, kdy nahodilé užití drogy přechází v závislost.

Za posledních několik let se sice spolupráce při potírání narkomanie uvnitř Unie zlepšila, ale podle Komise jsou stále nedostatky ve výměně informací a v koordinaci boje proti šíření drog.

Akční plán na roky 2009 až 2012 proto navrhuje posílit policejní a soudní spolupráci při zadržování zásilek a jejich kurýrů a postihování distributorů drog.

Pavel Novák, Katka Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme