'Jak daleko se můžete dostat s troškou angličtiny?' Reklama s Melanií Trumpovou ze Záhřebu zmizí

Manželka amerického prezidenta Melanie Trumpová donutila jednu chorvatskou jazykovou školu, aby zrušila reklamy s jejím portrétem. Škola využila toho, že Trumpová pochází ze sousedního Slovinska a kolem Záhřebu nainstalovala několik bilboardů se sloganem „Jen si představte, jak daleko se můžete dostat s troškou angličtiny".

Záhřeb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sporná reklama jazykové školy v Záhřebu s Melanií Trumpovou | Foto: Antonio Bronic | Zdroj: Reuters

Americká první dáma jazykové škole, která billboardy s jejím portrétem nainstalovala minulý týden, pohrozila skrze své právníky žalobou, pokud je okamžitě ze Záhřebu neodstraní. Informovala o tom agentura AP.

„Jsme spokojeni s tím, že škola uznala, že porušila zákon a odstraní billboardy a reklamu z facebooku,“ řekla pro AP právnička Nataša Pirc-Musarová.

Melanie Trumpová najala podle britského The Telegraph právníky, aby ochránili její image. V sousedním Slovinsku se totiž její tvář objevila na mnoha produktech, například spodním prádle, turistických reklamách nebo dortech.

Podle Pirc-Musarové se chorvatská jazyková škola omluvila, omluvu ale musí zveřejnit také chorvatská a slovinská státní zpravodajská agentura.

„Je nám líto, že billboardy byly nepochopeny jako něco, co má zesměšňovat první dámu Spojených států. Mělo to být něco pozitivního, co ji ukáže jako vzor,“ uvedla pro AP Ivis Buricová, která stojí za celou kampaní.

dp, mci Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme