Jak rozdělit odměnu za dopadení sériových vrahů?

Měsíc po zatčení dvou tajemných střelců, kteří desetkrát vraždili v okolí Washingtonu, zůstává jeden problém nevyřešen. Jak rozdělit půlmilionovou odměnu, kterou policie vypsala za informace vedoucí k dopadení masových vrahů?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

odstřelovačská puška Barrett | Foto: FAS

Jak zaznamenal washingtonský zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina, policie se bojí, že když teď udělá chybu rozpoutá mezi těmi, kteří si přičítají zásluhy dlouhotrvající boj.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Konvalina: Problémy s odměnou

Na půl milionu dolarů, které byly vypsány na dopadení snajprů se těší příliš mnoho lidí. Policii je jasné, že zájemců je mnoho, vždyť během vyšetřování obdržela na 60 000 typů od občanů a jen zvážení jejich přispění k úspěšnému závěru případu může trvat podle policejního šéfa Charlese Moose až jeden rok.

Každá chybička přitom může vést k dlouhotrvajícím soudním sporům. Někteří z těch, kteří si nárokují zásluhy si už najali právníky, aby část peněz vydobyli. Policie se zatím brání tím, že řada informátorů může být při soudním procesu v roli svědků a proto nemohou do rozsudku dostat žádnou odměnu.

Většinou se odměny rozdávané policií pohybují okolo tisíce dolarů, ale vidina půl milionu může způsobit mužům zákona ještě horké chvilky.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme