,Trumpova přízeň není všechno.‘ Kandidátka podporovaná Trumpem prohrála doplňovací volby

Republikánská kandidátka Susan Wrightová, podporovaná exprezidentem Donaldem Trumpem, neuspěla v úterních doplňovacích volbách v Texasu. V klání o místo ve Sněmovně reprezentantů, které se uvolnilo úmrtím jejího manžela, kongresmana Rona Wrighta, vyhrál se ziskem 53 procent hlasů další republikán Jake Ellzey, informoval list The Texas Tribune po sečtení většiny hlasů.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvojice republikánů vzešla z prvního kola voleb, v němž se v květnu utkalo 23 uchazečů. (ilustrační foto) | Foto: Tereza Matoušová

Vítězství Ellzeyho budou pravděpodobně oslavovat Trumpovi odpůrci, kteří varovali před jeho přetrvávající kontrolou nad Republikánskou stranou, napsala agentura The Associated Press.

Podle The Texas Tribune dvojice republikánů vzešla z prvního kola voleb, v němž se v květnu utkalo 23 uchazečů. Wrightová, za kterou se již v dubnu postavil Trump, tehdy porazila Ellzeyho se značným náskokem. Ellzey do druhého kola postoupil jen těsně přes jednu z demokratických kandidátek.

„Vítězství Ellzeyho ukazuje, že Trumpova podpora není všechno,“ uvedl politolog Mark Jones, podle nějž byla Wrightová navíc slabá uchazečka a vedla neefektivní kampaň.

Ron Wright zemřel letos v únoru ve věku 67 let. Stal se prvním z úřadujících federálních zákonodárců, kteří podlehli nemoci covid-19, trpěl ale i zhoubným onemocněním.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme