Skautské jamboree v Jižní Koreji se připravuje na evakuaci, přibližuje se k němu tropická bouře Khanun

Ke světovému skautskému jamboree v Jižní Koreji se přibližuje tajfun Khanun. Organizátoři proto ve spolupráci s jihokorejskou vládou v pondělí vyhlásili evakuaci celého areálu. Na místě je taky česká výprava, která má 413 členů, většinou jde o děti ve věku 14 až 17 let.

Od zpravodaje z místa Soul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Světové skautské jamboree v Jižní Koreji

Světové skautské jamboree v Jižní Koreji | Zdroj: Reuters

Panika v dějišti jamboree zatím nenastala. Týmy, které mají za výpravy zodpovědnost, mají porady a řeší, jak zajistit, aby byly děti v bezpečí. Pro účastníky bude po celý den pokračovat program – někteří jsou navíc stále mimo areál a nemají se šanci vrátit dřív, než je dovezou organizátoři.

Světové skautské jamboree komplikují vedra. Setkání už kvůli horku opouští největší, britská výprava

Číst článek

Účastníci se v posledních hodinách pouštějí do věcí, které si nechávali na později. Vyměňují si šátky a narychlo se seznamují, protože vědí, že jsou na jamboree už poslední den. Úterní evakuace už bude čistě technická záležitost.

Na celou českou výpravu na místě dohlíží psycholožka v případě, že by pro někoho situace byla příliš stresující. Zároveň je připravena zasáhnout, pokud by to bylo nutné. 

Jakub Lucký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme