James Baker nevěří ve volební podvod

Bývalý americký ministr zahraničí James Baker, který zastupuje zájmy George Bushe při přepočítávání hlasů na Floridě, zdůraznil, že neexistují důkazy o volebním podvodu. Na jeho možnost poukázali někteří obyvatelé okrsku Palm Beach, podle nichž dostali do rukou volební lístky, které mohly vést k záměně kandidátů. Tři voliči již podali oznámení k soudu, který na dnešek svolal první slyšení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Tento typ lístků byl používán i dříve, byl schválen zástupcem demokratů a nikdy předtím ho nikdo soudně nezpochybňoval. Stížnost přišla po těchto volbách, ne předtím,“ řekl Baker a dodal, že jde o osobní omyly některých voličů.

Vyjádřil také naději, že přepočítávání hlasů skončí dnes a problém bude vyřešen rychle a pokojně.

Přepočítávání hlasů prezidentských voleb se děje automaticky poté, co rozdíl mezi oběma kandidáty, Albertem Gorem a Georgem Bushem, byl menší než půl procenta. Hlasy z Floridy jsou letos klíčové pro určení vítěze prezidentských voleb.

Podle televizní stanice CNN se těší Bush náskoku jen 830 hlasů ve srovnání se 1780 v prvním kole sčítání. Rozhodnutí o konečném vítězi však možná padne později než dnes, protože se očekává doručení 2500 až 3000 hlasů ze zámoří.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme