James Baker nevěří ve volební podvod

Bývalý americký ministr zahraničí James Baker, který zastupuje zájmy George Bushe při přepočítávání hlasů na Floridě, zdůraznil, že neexistují důkazy o volebním podvodu. Na jeho možnost poukázali někteří obyvatelé okrsku Palm Beach, podle nichž dostali do rukou volební lístky, které mohly vést k záměně kandidátů. Tři voliči již podali oznámení k soudu, který na dnešek svolal první slyšení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Tento typ lístků byl používán i dříve, byl schválen zástupcem demokratů a nikdy předtím ho nikdo soudně nezpochybňoval. Stížnost přišla po těchto volbách, ne předtím,“ řekl Baker a dodal, že jde o osobní omyly některých voličů.

Vyjádřil také naději, že přepočítávání hlasů skončí dnes a problém bude vyřešen rychle a pokojně.

Přepočítávání hlasů prezidentských voleb se děje automaticky poté, co rozdíl mezi oběma kandidáty, Albertem Gorem a Georgem Bushem, byl menší než půl procenta. Hlasy z Floridy jsou letos klíčové pro určení vítěze prezidentských voleb.

Podle televizní stanice CNN se těší Bush náskoku jen 830 hlasů ve srovnání se 1780 v prvním kole sčítání. Rozhodnutí o konečném vítězi však možná padne později než dnes, protože se očekává doručení 2500 až 3000 hlasů ze zámoří.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme