James Murdoch odešel z funkce předsedy televizní společnosti BskyB

Syn mediálního magnáta Ruperta Murdocha James s okamžitou platností odstoupil z funkce předsedy britské televizní společnosti BskyB. Podle zasvěcených pozorovatelů se k tomu rozhodl ještě před zveřejněním kritické zprávy výboru britského parlamentu o nezákonných odposleších. Hodlá ale zůstat členem správní rady BskyB.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

James Murdoch před parlamentním výborem | Zdroj: ČTK

Devětatřicetiletý James Mudroch odstoupil v únoru z funkce předsedy koncernu News International v důsledku kritiky jeho postupu v aféře nezákonných odposlechů. Teď se rozhodl odejít z vedoucí funkce BskyB, aby prý chránil úspěšnou televizi před škodou, kterou by jí mohla kauza odposlechů způsobit.

Kritici vyčítali Jamesi Murdochovi hlavně jeho nepřesvědčivá vystoupení v parlamentu, kde tvrdil, že o nevybíravých praktikách v listu "News of World" nevěděl. Jeho nástupcem ve funkci přesedy BskyB se stává Nick Fergusson.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaromír Volek z Katedry mediálních studií a žurnalistiky Masarykovy univerzity v pořadu Stalo se dnes

Mediální expert z Masarykovy univerzity v Brně Jaromír Volek nepovažuje odchod Jamese Murdocha za zásadní. Jde podle něj primárně o akt pro veřejnost.

„Koncem dubna má být zveřejněna zpráva vyšetřovací komise k aktivitám, souvisejícím s odposlechy v celé kauze. News Corporation v zásadě volí strategii už dopředu částečně kompenzovat očekávaný tlak. Stáhnout figuru, která symbolizuje určité praktiky,“ myslí si Volek.

Skandál s odposlechy známých osobností je spojený s bulvárním listem News of the World, který patří do skupiny News Corp patřící právě Jamesovi a jeho otci Rupertovi Murdochovi.

News Corp vlastní 39 procent akcií BSkyB a loni ji chtěla převzít celou. V důsledku skandálu ale musela svou nabídku v hodnotě 12 miliard dolarů stáhnout.

Igor Maňour, Milan Kocourek, Veronika Sedláčková, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme