James Murdoch trvá na své nevině, o odposleších prý nevěděl

Bývalý předseda koncernu News International James Murdoch dnes před vyšetřovací komisí v Londýně znovu vysvětloval svou roli v kauze nezákonných odposlechů, které prováděla redakce nedělního listu News of the World. Zopakoval svá dřívější tvrzení, že o ničem nevěděl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

James Murdoch před parlamentním výborem | Zdroj: ČTK

Komise lorda Levesona byla zřízena vloni, aby vyjasnila okolnosti nezákonných odposlechů z popudu redakce nedělního listu News of the World. Murdoch trvá na svých původních výrocích před parlamentní komisí, podle nichž o odposleších nevěděl.

James Murdoch odstoupil v únoru z funkce předsedy News International. Vyšetřovací komisí řekl, že nezákonné odposlechy považoval za věc z minulosti, která se stala ještě před jeho nástupem do funkce v roce 2007. O rozsahu odposlechů údajně nic nevěděl.

Komise se Murdocha dotazovala také na jeho kontakty s vedoucími osobnostmi britské politiky. Murdoch přiznal, že se setkal s předsedou vlády Davidem Cameronem ještě v době, kdy byl současný premiér v opozici. Přátelské kontakty udržoval také s ministrem financí Georgem Osbournem.

Skandál s odposlechy známých osobností je spojený s bulvárním listem News of the World, který patří do skupiny News Corp patřící Jamesovi Murdochovi a jeho otci Rupertovi Murdochovi.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme