Ján Čarnogurský bude řídit dvě ministerstva

Slovenský prezident Rudolf Schuster se rozhodl pověřit řízením rezortu vnitra po odstupujícím Ladislavu Pittnerovi ministra spravedlnosti Jána Čarnogurského. Vyplývá to z dnešního prohlášení premiéra Mikuláše Dzurindy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ján Čarnogurský bude zatím řídit dvě ministerstva. Kromě křesla šéfa rezortu spravedlnosti ho slovenský prezident Rudolf Schuster dočasně pověřil i řízením ministerstva vnitra po odstupujícím Ladislavovi Pittnerovi. Premiér Dzurinda krátce po obědě předal prezidentu Schusterovi návrh na jmenování nového ministra vnitra. Jméno navržené osoby se dozvíme ještě dnes odpoledne.

Premiér rozhodnutí Rudolfa Schustera akceptoval. V prohlášení, jímž na odmítnutí své dřívější nabídky vést rezort reagoval, Dzurinda tvrdí, že jde o projev nedostatečné loajality ze strany KDH. Varoval, že pokud křesťanští demokraté navrhnou Pittnerova nástupce, nebude to akceptovat.

Podle Dzurindy si rezort vnitra vyžaduje velké nasazení. Ani jeden člen jeho vlády si nemůže dovolit tříštit pozornost. To mnohonásobně platí o rezortu spravedlnosti. Čarnogurský se údajně nemůže s plnou vážností věnovat tak rozsáhlé agendě, kterou oba rezorty obnášejí. Prohlášení premiéra už odmítly některé koaliční strany, například SOP, která varuje před neuváženými kroky, které by mohly vést až ke krizi kabinetu.

Lenka Rákosová, Radek Fischer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme