Jan Kavan je spokojený s návrhy Evropské komise

Česká republika brzy uzavře spornou kapitolu volný pohyb kapitálu. Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu to řekl ministr zahraničí Jan Kavan po rozhovorech s představiteli Evropské Unie ve švédském Nyköpingu. Ministr dodal, že pro Česko je přijatelný návrh Evropské komise, podle kterého by naše země měla možnost omezit právo nákupu nemovitostí cizincům na pět let a zemědělské půdy na sedm let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak z Nyköpingu hlásí zpravodaj Českého rozhlasu Milan Fridrich, Česko původně žádalo o desetileté embargo na prodej zemědělské půdy cizincům a ve lhůtě na prodej druhotných nemovitostí se shodovalo s nynějším návrhem. Jan Kavan řekl Českému rozhlasu, že návrhy Evropské komise jsou pro Prahu přijatelné. Diskuse se ovšem vedou kolem doby omezení přístupu pracovních sil nových členů EU na pracovní trh. Německo a Rakousko žádají dobu sedmi let, ale tento tvrdý přístup nemá podporu ostatních členů unie. Kapitola o volném pohybu osob tedy bude předmětem dalších jednání.

Milan Kopp, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme