Jan Kavan jedná druhý den v jižní Africe

Ministr zahraničí Jan Kavan druhým dnem pokračuje ve své návštěvě Jihoafrické republiky. V Kapském Městě už jednal o spolupráci ve vojenské oblasti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf diplomacie jednal v Kapském Městě s jihoafrickým ministrem obrany Patrickem Lekotou o různých možnostech spolupráce ve vojenské oblasti. Kavan svému resortnímu kolegovi také předložil nabídku o prodeji českých lehkých bitevních letounů L-159. Ministr zahraničí setrvá na jihu Afriky do soboty a na programu má ještě řadu jednání.

Jak informuje přímo z místa zvláštní zpravodaj Radiožurnálu David Šťáhlavský, Česká a Jihoafrická republika hodlají také spolupracovat v řadě mezinárodních organizací, počínaje OSN. Právě o potřebě její reformy bude Kavan jednat se svou africkou kolegyní, která je jedním z nejdéle sloužících členů vlády Afrického národního kongresu. Ten nehledě na pád komunistického režimu v Československu, který podporovalo právě ANC, cítí i k nástupnické České republice a osobně k ministru Kavanovi značné sympatie.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme