Podnikatel Kočner zavražděnému novináři Kuciakovi nevyhrožoval, soudí slovenská prokuratura

Slovenská policie a prokuratura v obnoveném vyšetřování odmítly trestní oznámení na kontroverzního podnikatele Mariána Kočnera pro podezření, že loni vyhrožoval novináři Jánu Kuciakovi, kterého spolu s přítelkyní letos v únoru zavraždil neznámý střelec. Napsal to portál Aktuality.sk, pro který Kuciak pracoval.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenský podnikatel Marián Kočner (archivní foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Kuciak ve svých článcích psal také o Kočnerovi, který mu v telefonickém rozhovoru podle portálu kromě jiného řekl, že se o Kuciaka a jeho rodinu bude zajímat a že zveřejní jejich případné přešlapy.

Merkelová: Slovensko by mělo udělat vše pro objasnění Kuciakovy vraždy

Číst článek

Loni Kuciak na sociální síti napsal, že na Kočnera za to podal trestní oznámení a že ani po 44 dnech nebyl případ přidělen konkrétnímu policistovi. Policie pak trestní oznámení odmítla, aniž předvolala Kočnera k výslechu.

Po vraždě Kuciaka a jeho snoubenky nařídila generální prokuratura opětovné prozkoumání případu. Policie a následně prokuratura nenašly důvod k zahájení trestního stíhání. Prokurátor v odůvodnění napsal, že vyjádření Kočnera vůči Kuciakovi lze hodnotit jako společensky nevhodné, ale nenaplnilo znaky trestného činu vyhrožování.

Slovenská policie na začátku vyšetřování vyslovila přesvědčení, že vražda souvisela s Kuciakovou prací novináře. Podle prokuratury okolnosti případu naznačují, že šlo o vraždu na objednávku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme