Slovenským poslancům se nelíbí rozpuštění vyšetřovacího týmu vraždy Kuciaka. Chtějí vysvětlení

Slovenští poslanci si kvůli vyšetřování vraždy novináře Jána Kuciaka chtějí předvolat policejního prezidenta. Žádají od něj vysvětlení, proč rozpustil tým vyšetřovatelů, kteří se případem zabývali. Postup policie kritizuje hlavně opozice.

Od stálého zpravodaje Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kuciak pracoval pro server Aktuality.sk a zaměřoval se na propojení byznysu, politiky a zločineckých skupin. | Foto: David W. Cerny | Zdroj: Reuters

Policejní prezident Milan Lučanský rozpustil tým hned poté, co se uzavřelo vyšetřování a padly obžaloby. Stejný tým ale v rámci vyšetřování vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové přišel i na další trestné činy, které by třeba podle kritiků z opozice měli vyšetřovat stejní lidé.

Přehrát

00:00 / 00:00

Slovenští poslanci si kvůli vyšetřování vraždy novináře Jána Kuciaka chtějí předvolat policejního prezidenta

Lučanský to obhajuje tím, že vše provedl na základě konzultace s dozorujícím prokurátorem a podrobnosti prý sdělit nemůže, aby nemařil další vyšetřování.

Poslanci ale vyžadují, aby přišel nejen policejní prezident, ale i ministryně vnitra vše vysvětlit na zasedání bezpečnostního výboru, pokud to příští týden schválí.

Slovenský investigativní novinář Ján Kuciak byl nalezený mrtvý se svou snoubenkou v jejich domě ve Velké Mači v západní části Slovenska ve čtvrtek 22. února 2018. Kuciak pracoval pro server Aktuality.sk a zaměřoval se na propojení byznysu, politiky a zločineckých skupin.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme