Policie viní dva z pěti obviněných ze smrti Jána Kuciaka z další vraždy. Pro peníze zabili podnikatele

Dva z pěti obviněných z loňské vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky obvinila policie na Slovensku v případu další vraždy. Policie o tom v pondělí informovala na sociální síti.

Bratislava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zbraň, kterou byla v únoru spáchána nájemná vražda novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky, obstaral patrně Maďar

Zbraň, kterou byla v únoru spáchána nájemná vražda novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky, obstaral patrně Maďar | Foto: Patrik Sopóci / SME | Zdroj: Profimedia

Ze zveřejněných iniciál vyplývá, že Miroslav Marček a Tomáš Szabó podle policie v prosinci roku 2016 po vzájemné dohodě zavraždili podnikatele poté, co se vloupali do jeho domu. Motivem činu byly peníze.

Slovenská policie našla hlaveň zbraně, kterou mohl být zavražděn Kuciak. Na místo ji zavedl údajný vrah

Číst článek

Policie zveřejnila také fotografii zbraně, kterou byl podnikatel zastřelen a která byla nalezena v blíže neupřesněném vodním roku.

Oběma obviněným hrozí v případě prokázání viny v případu vraždy podnikatele doživotí. Stejný trest jim může soud vyměřit i v případě, že budou odsouzeni za vraždu Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Dvojnásobná vražda dvou mladých lidí loni vyvolala v zemi mohutné demonstrace a vyústila v demisi tehdejšího premiéra Roberta Fica.

Podle dřívějších informací se Marček přiznal, že na Kuciaka a Kušnírovou střílel právě on. Bývalého vojáka Marčeka přitom vyšetřovatelé původně označovali v případu za řidiče; za střelce považovali Szabóa.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme