Jan Pavel II. zopakoval odhodlání setrvat až do konce

Papež Jan Pavel II. hodlá setrvat v úřadu až do konce. Podle uznávaného znalce Vatikánu Vittoria Messorii se papež úřadu nevzdá, ať se jeho nemoc bude vyvíjet jakkoli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

papež Jan Pavel II. | Zdroj: ČTK

Papežův životopisec a autor několika knih o Vatikánu v italském listu Corriere della Sera uvedl, že Jan Pavel II. neodejde a neukončí svůj mandát, dokud ho Bůh nepovolá, aby mu skládal účty. Jan Pavel II. údajně v minulých letech několikrát opakoval, že v úřadu zůstane, dokud bude dýchat, a že není nikdo, komu by mohl odevzdat svou demisi.

Vážně nemocný papež Jan Pavel II. má velké potíže při polykání. Vatikán včera oznámil, že lékaři papeži zavedli nosem sondu s umělou výživou, aby usnadnili jeho zotavování po nedávné operaci dýchacích cest. Předtím se objevil za oknem své vatikánské pracovny a požehnal věřícím na Svatopetrském náměstí. Podruhé v několika dnech ale nebyl schopen promluvit k věřícím.

84letý Svatý otec má od operace potíže s mluvením a přijímáním potravy. Italské deníky dokonce několik dní spekulovaly, že Jan Pavel II. bude opět převezen na kliniku Gemeli. Papež dlouhodobě trpí artritidou a Parkinsonovou chorobou, která mu už před zavedením kanyly do průdušnice vážně znesnadňovala artikulaci. Kvůli dýchacím obtížím byl poprvé hospitalizován začátkem minulého měsíce a podruhé na přelomu února a března.

Denisa Novotná, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme