Italská vláda požaduje rezignaci vedení firmy odpovědné za janovský most. Ve hře je i pokuta 3,85 miliardy

Rezignaci vedení společnosti, která provozuje dálniční most, jehož část se v úterý v Janově zhroutila, požaduje italský ministr dopravy Danilo Toninelli. Vláda též chce firmě Autostrade per l'Italia odebrat koncesi ke správě dálnice, jejíž součástí je i dotčený most, a vymáhat finanční postih, řekl ve středu Toninelli. Firma by mohla podle smlouvy zaplatit až 150 milionů eur (3,85 miliardy Kč). Informovala o tom agentura Reuters.

Janov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zbytek janovského mostu | Foto: Stefano Rellandini | Zdroj: Reuters

„Vedení firmy Autostrade per l'Italia musí nejprve odstoupit,“ uvedl ministr na facebooku. „(Společnost) Autostrade per l'Italia nebyla schopna dostát svým závazkům vyplývajícím ze smlouvy o provozování této infrastruktury,“ řekl Toninelli v televizním kanálu RAI 1.

Informoval dále, že svůj resort zmocnil, aby aplikoval sankce vyplývající ze smlouvy uzavřené se společností, tedy aby jí odebral koncesi a vymáhal finanční postih, který podle smlouvy může být až 150 milionů eur.

Zřícení dálničního mostu si vyžádalo nejméně 37 mrtvých, z nichž pět nebylo dosud identifikováno, informovala ve středu janovská prefektura. Ze 16 raněných je 12 v kritickém stavu. Z výšky 45 metrů spolu s vozovkou dálnice spadlo na 35 osobních aut a několik kamionů. Příčina neštěstí se vyšetřuje.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme