‚Využívejte hromadnou dopravu.‘ Janov se po pádu mostu potýká s dopravními komplikacemi

Janov se po pádu Morandiho mostu obává dopravních komplikací. Do některých ulic poblíž stavby není vůbec možné se dostat. Jiné cesty jsou zase až příliš vytížené a tvoří se v nich dlouhé kolony. Situaci navíc komplikují návraty z dovolených. Radnice už proto vyzvala obyvatele, aby raději používali veřejnou dopravu.

Od zpravodaje z místa Janov Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Borzoli je klíčovou ulicí nedaleko Morandiho mostu. Klíčová z toho důvodu, že jednak spojuje oba břehy řeky Polcevery, ale také se tudy řidiči dostanou přímo na dálnici. Z toho důvodu jsou právě v tomto místě velmi dlouhé kolony.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si celý příspěvek o dopravních komplikacích

„Po tom, co spadl most, tudy projíždí spousty aut. Není to normální,“ říká reportérovi Radiožurnálu Torre, prodavač v obchodu se zeleninou, který je poblíž silnice.

Vysvětluje zároveň, že od pádu mostu po této cestě jezdí podstatně více těžších, větších i hlučnějších aut: „Jezdí tu také hodně kamionů – hlavně v noci.“

„Teď neexistuje skoro žádné spojení mezi centrem města a jeho západní částí. Samozřejmě to má vliv na dopravu a působí to taky velké komplikace v janovském přístavu. Doufáme, že se to podaří vyřešit co nejdříve,“ popisuje 57letá Bice Parodiová, která bydlí nedaleko Janova a přes most často jezdila do centra.

O Morandiho mostu si povídají i lidé v autobuse. Někteří si stěžují na kolony aut, jiní telefonují svým známým, že se opozdí.

Dovolené skončí

Dostat se nyní z některých odlehlejších částí Janova je podstatně těžší. Za několik dnů by to ale mohlo být ještě horší.

Poškozený most v Janově půjde k zemi. Návrhy na jeho zbourání musí být na stole do týdne

Číst článek

„Lidé jsou ještě na dovolených. Uvidíme, jak to bude vypadat v září, až skončí prázdniny a začne škola,“ říká z okénka autobusu řidič Fabio. Potvrzuje taky, že od pádu mostu vozí více lidí.

„Ano, hodně lidí cestuje autobusem. Teď je tady navíc spoustu dopravních komplikací, takže lidé nechávají auta doma a využívají veřejnou dopravu. Jezdí autobusy nebo metrem, kterým se dostanou až do centra,“ dodává Fabio a pomalu se chystá na další cestu.

Hned nad stanovištěm autobusů je kovový most a poslední stanice janovského metra. Na peronu je postarší pán, který se představuje jako Napoleone.

„Teď už je to s dopravou lepší. Když se zřítil most, tak tady zastavily skoro všechny autobusy. Všichni pak šli na metro,“ říká 58letý muž a nastupuje do soupravy, ze které se ozývá zpěv.

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme