Janov ruší na pět dní lodní dopravu

Veškerá lodní spojení s Janovem budou po dobu pěti dní z bezpečnostních důvodů přerušena. V italském přístavu se totiž chystá summit skupiny G8. Lodní spoje se ruší od středy do neděle.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Všechny plavby budou směřovat do blízkého přístavu Savona - Vado podle původního plavebního řádu. Kvůli výročnímu zasedání skupiny sedmi nejvyspělejších zemí a Ruska se v Janově chystají i další rozsáhlá bezpečnostní opatření, protože panují obavy z protestů odpůrců globalizace. Na detaily jsme se zeptali mluvčí našeho velvyslanectví v Římě Lenka Pokorná. Jak řekla ČRo 1 - Radiožurnálu, Itálie obnovila pasové kontroly na svých hranicích, a tak české turisty čeká tato procedura nejen na hranicích s Rakouskem. Je dobré použít jiné italské přístavy a Janovu se ve dnech summitu raději vyhnout.

Kvůli nadcházejícícmu summitu G8 museli Itálii opustit první antiglobalisté z ciziny. O vyhoštění sedmi Němců informovala agentura ANSA. Během kontroly jednoho z malých nákladních vozidel nedaleko Janova policisté také zabavili plynové masky, hole a helmy. Při domovní prohlídce známých anarchistů v Boloni pak zajistili železné tyče, obušky, praky a drogy.

Milan Kopp, Petra Lazáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme