Janov ruší na pět dní lodní dopravu

Veškerá lodní spojení s Janovem budou po dobu pěti dní z bezpečnostních důvodů přerušena. V italském přístavu se totiž chystá summit skupiny G8. Lodní spoje se ruší od středy do neděle.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Všechny plavby budou směřovat do blízkého přístavu Savona - Vado podle původního plavebního řádu. Kvůli výročnímu zasedání skupiny sedmi nejvyspělejších zemí a Ruska se v Janově chystají i další rozsáhlá bezpečnostní opatření, protože panují obavy z protestů odpůrců globalizace. Na detaily jsme se zeptali mluvčí našeho velvyslanectví v Římě Lenka Pokorná. Jak řekla ČRo 1 - Radiožurnálu, Itálie obnovila pasové kontroly na svých hranicích, a tak české turisty čeká tato procedura nejen na hranicích s Rakouskem. Je dobré použít jiné italské přístavy a Janovu se ve dnech summitu raději vyhnout.

Kvůli nadcházejícícmu summitu G8 museli Itálii opustit první antiglobalisté z ciziny. O vyhoštění sedmi Němců informovala agentura ANSA. Během kontroly jednoho z malých nákladních vozidel nedaleko Janova policisté také zabavili plynové masky, hole a helmy. Při domovní prohlídce známých anarchistů v Boloni pak zajistili železné tyče, obušky, praky a drogy.

Milan Kopp, Petra Lazáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme