Janovský summit byl podle Berlusconiho úspěšný

Janovský summit skupiny G8 je stále předmětem ostrých polemik. Předseda italské vlády Silvio Berlusconi informoval dnes parlament o výsledcích summitu a kritizovaném postupu policie při demonstracích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda italské vlády Berlusconi definoval summit jako politický a diplomatický úspěch, který přinesl konkrétní rozhodnutí, významná zejména pro rozvojové země. Připomněl, že summti byl organizován předchozí levicovou vládou, vyjádřil politování nad tím, co se odehrálo při srážkách mezi policií a demonstranty během summitema bzdůraznil, že musí být ověřena zveřejněna celá pravda a každý, kdo se dopustil neoprávněného či neodůvodněného násilí, musí být potrestán. Dnes bylo zahájeno další vyšetřování, už šesté o brutálním zacházení se zatčenými. Příští týden by mohly začít výslechy policistů, kteří byli obviněni, že se dopustili násilí při noční přehlídce ve škole dané k dispozici odpůrcům globalizace.

Vědunka Lunardi, Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme