Exprezident Ukrajiny Janukovyč byl se závažným zraněním páteře hospitalizován v Moskvě

V moskevské úrazové nemocnici byl v neděli se závažným zraněním páteře hospitalizován bývalý ukrajinský prezident Viktor Janukovyč, který do Ruska s pomocí Kremlu uprchl po převratu v Kyjevě v roce 2014. Oznámila to ruská agentura RIA Novosti. Lékaři Janukovyče umístili na jednotku intenzivní péče, poté byl převezen na soukromou kliniku.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý prezident Ukrajiny byl hospitalizován v Moskvě. (ilustrační foto) | Foto: Klim Novgorodtsev | Zdroj: ČTK

Bývalý ukrajinský prezident si zranění údajně přivodil při tenisu ve sportovním areálu nedaleko Moskvy. Část nemocnice, kde byl hospitalizován, byla podle ruských médií neprodyšně uzavřena a střežili ji neznámí civilisté. O aktuálním Janukovyčově zdravotním stavu nejsou žádné informace.

Proruskou vládu bývalého prezidenta svrhli v únoru 2014 demonstranti v Kyjevě na pozadí dramatických střetů, při nichž v centru města zahynulo kolem stovky lidí. Janukovyče ruská tajná služba na pokyn ruského vůdce Vladimira Putina tajně přepravila na Krym, který krátce nato Moskva anektovala. Od té doby exprezident žije v ruském exilu.

Nový ukrajinský režim Janukovyče obviňuje z velezrady a zneužití moci, v případě odsouzení by mu hrozilo 15 let vězení. Politik provinění popírá.

 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme