Janukovyč odmítá uznat porážku

Neúspěšný kandidát na úřad ukrajinského prezidenta Viktor Janukovyč odmítá uznat svou porážku. Podle oficiálních výsledků po sečtení většiny odevzdaných hlasů ho podpořilo 44 procent voličů. Jeho protikandidát, šéf ukrajinské opozice Viktor Juščenko získal 52 procent hlasů a volby vyhrál.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

příznivci premiéra Janukovyče

příznivci premiéra Janukovyče | Foto: EPA

V průběhu voleb došlo podle Janukovyče k porušení ústavy i lidských práv. Nápravy se hodlá dovolat u Nejvyššího soudu podobně jako jeho soupeř Viktor Juščenko po zmanipulovaném druhém kole voleb. Janukovyč ostře nesouhlasí s hodnocením zahraničních pozorovatelů, kteří volby označili za demokratické.

"Pozorovatelé by se měli vždy držet faktů. Pokud tato fakta neznají, tak to nejsou žádní pozorovatelé, protože jen slepý člověk nevidí, ke kolika porušením zákona došlo v den voleb. Ukrajinský národ by si sám měl udělat obrázek o tom, jací to jsou pozorovatelé," prohlásil Viktor Janukovyč. S jeho názorem ale souhlasí jen část pozorovatelů, především ti, kteří přijeli ze Společenství nezávislých států.

Markéta Kaclová, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme