Japonské úřady mění dopravní značky v Tokiu za dvojjazyčné. Jde o součást příprav na olympiádu

V japonském Tokiu začala výměna některých dopravních značek. Nově na nich kromě japonštiny bude i angličtina. Úřady tak chtějí podle agentury Kjódo přizpůsobit silnice před olympiádou v roce 2020, aby usnadnily cestování cizincům.

Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvě nejdůležitěji cedule „tomare" tedy zastav „džokó" tedy jeď pomalu. | Zdroj: Wikimedia Commons (CC BY-NC)

Většina dopravních značek v Japonsku obsahuje pouze obrázky, na některých jsou ale i psané instrukce pro řidiče. Úřady v Tokiu se rozhodly na turisticky frekventovaných místech vyměnit dvě nejdůležitěji cedule „tomare" tedy zastav a „džokó" tedy jeď pomalu. Obě značky totiž vypadají jako červený trojúhelník, který si západní řidiči spojují s jinými pokyny. V celém Japonsku je jich zhruba 1,7 milionů.

V roce 2016 zaznamenalo Japonsko rekordní počet návštěvníku, téměř 24 milionů turistů. Vzhledem ke stále se zvyšujícímu počtu cizinců v zemi, který, jak vláda předpokládá, dále poroste, se Národní policejní útvar rozhodl situaci pro cizince zlehčit právě tím, že na značky přidá i anglický nápis.

Městská policie tvrdí, že v hlavním městě do zahájení olympijských her vymění až 140 tisíc značek. Prioritu asi dostanou značky v blízkosti letiště, nebo ty, ukazující k oblíbeným turistickým destinacím.

Dominika Perlínová, Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme