Japonské velvyslanectví varuje Japonce v Moskvě

Japonské velvyslanectví v Moskvě varuje své občany, aby raději nevycházeli ven. Japonští představitelé se bojí, že zítřejší fotbalový zápas mistrovství světa Rusko-Japonsko může některé Rusy vyprovokovat k útokům na cizince. Vycházet ve večerních hodinách do moskevských ulic dokonce po několik dnů nedoporučuje japonská ambasáda občanům své země, pokud by zítřejší utkání v Jokohamě vyprovokovalo ruské fotbalové fandy k agresivní náladě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MS ve fotbale 2002

Varování rozšířilo velvyslanectví v Moskvě prostřednictvím faxových zpráv a elektronickou poštou. Fotbalové zeprezentace Japonska a Ruska se střetnou na šampionátu 2002 zítra, a i když zatím v průběhu mistrovství policie v Moskvě nezaznamenala žádné útoky spojené s fotbalovými zápasy, vychází varování japonské ambasády ze zkušeností posledních měsíců. V nich se zvýšil počet útoků na cizince žíjící v ruském hlavním městě.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme