Japonsko a pacifické souostroví Vanuatu zasáhlo silné zemětřesení

Nejméně jeden člověk zahynul a více než 160 dalších bylo zraněno při silném zemětřesení, které postihlo Japonsko. Zemětřesení o intenzitě 6,9 stupně Richterovy škály zasáhlo pobřežní oblast Japonska v ranních hodinách. Otřesy byly citelné i v hlavním městě Tokiu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zemětřesení v Japonsku

Zemětřesení v Japonsku | Zdroj: ČTK

Ve stejnou dobu zaznamenali seizmologové dva po sobě jdoucí otřesy o síle 7,2 a 6,0 stupně Richterovy škály také na souostroví Vanuatu v jižním Pacifiku. Tamní policie preventivně zahájila přesun lidí do výše položených oblastí pro případ, že by otřesy vyvolaly vlny cunami.

Varování před přílivovou vlnou úřady později odvolaly; zemětřesení nezpůsobila ani žádné škody na majetku nebo lidských životech. Jen několik hodin poté se znovu otřáslo západní pobřeží centrálního Japonska. Podrobnosti nejsou zatím známy.

Jana Petrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme