Na Japonsko míří tajfun. Bouře s větrem o rychlosti přes 100 kilometrů má zasáhnout ostrov Honšú

Na největší japonský ostrov Honšú, kde se nachází i metropole Tokio, míří silný tajfun. Japonská meteorologická agentura vydala varování před silným větrem o rychlosti přes sto kilometrů za hodinu, vysokými vlnami a sesuvy půdy. Kvůli bouři se již v pátek a v sobotu zranilo 18 lidí na Okinawě, několik raněných hlásí také nejjižnější z hlavních ostrovů Kjúšú, informovala agentura AP.

Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Japonsko očekává silný tajfun. Ilustrační foto | Foto: Issei Kato | Zdroj: Reuters

Podle meteorologů by za 24 hodin do pondělní šesté hodiny ranní místního času (neděle 23.00 SELČ) mělo spadnout na ostrově Šikoku až 400 milimetrů srážek a na ostrově Kjúšú až 300 milimetrů.

Tajfun v Japonsku zabil tři lidi, vyžádal si i čtyřicet zraněných. Bez elektřiny byl téměř milion domácností

Číst článek

Na Kjúšú poničilo nejméně jeden dům tornádo, které zřejmě vzniklo v důsledku tajfunu. Bouře narušila také veřejnou dopravu, v Japonsku je přitom zrovna třídenní víkend. Letecké společnosti v neděli v oblasti zrušily mnoho letů, výluky měly i povrchové a lodní spoje.

Blížící se tajfun vzbuzuje podle AP obavy ve městě Čiba poblíž Tokia, které zasáhl před asi dvěma týdny tajfun Faxai a jež stále odstraňuje jeho následky. Bouře poničila mnoho domů a způsobila rozsáhlé výpadky elektřiny.

Tajfun se nyní nachází v Korejském průlivu, který spojuje Jihočínské a Japonské moře. Podle meteorologů by se měl dále pohybovat na severovýchod podél pobřeží Japonska. V úterý pak zřejmě udeří na nejsevernější z hlavních japonských ostrovů Hokkaidó.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme