Japonsko najalo prvního amerického nindžu v dějinách

Mezi legendární japonské bojovníky nindži, kteří jsou mistry v nenápadném pohybu a bojových uměních, se vůbec poprvé v historii zařadil Američan. Najala ho japonská prefektura Aiči, která hledala skupinu šesti nindžů. Kromě jiného musejí ovládat akrobacii a tradiční smrtící zbraně jako je vrhací hvězda šuriken.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Samurajský meč

Samurajský meč | Foto: stock exchange

Prefektura Aiči zveřejnila výzvu, že hledá 6 nindžů s tím, že uchazeč nemusí být Japonec. Přihlásilo se 235 lidí, ale k velkému překvapení japonského úřadu 85 procent z nich byli cizinci.

Mezi nimi i 29letý Američan Chris O´Neill žijící v Japonsku, který pořadatele konkurzu ohromil akrobatickými schopnostmi, zvláště pak svými přemety vzad.

Nindžové kdysi sloužili ve feudálním Japonsku jako špehové a obávaní zabijáci oblečení v černém oděvu. Americký nidža však nebude mít žádnou práci s povolením zabíjet. Bude předvádět tradiční umění nindžů turistům a pózovat před fotografy na zámku Nagoja.

Nindža na plný úvazek si přijde měsíčně v přepočtu téměř na 38 tisíc korun. Spolu s O´Neillem bude vystupovat šest jeho japonských kolegů včetně jedné ženy.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme