Mezi americkými vojáky na Okinawě se šíří koronavirus. Na základnách platí zákaz vycházení

Na amerických vojenských základnách na Okinawě opět přibylo nakažených koronavirem. Okinawské úřady už hlásí bezmála sto nemocných vojáků. Informuje o tom agentura Kjódó a další japonská média. Nemocné příslušníky americké armády hlásí například letecká základna námořní pěchoty Futenma nebo Camp Hansen.

Tento článek je více než rok starý.

Okinawa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká vojenská základna na Okinawě

Na koronavirem zasažených základnách teď podle agentury Kjódó platí zákaz vycházení | Foto: Issei Kato | Zdroj: Reuters

Úřady na Okinawě mají ze šíření koronavirové nákazy mezi americkými vojáky velké obavy. Počet nakažených na základnách totiž stále roste a situace může představovat riziko pro Okinawany, kteří pro Američany pracují.

„Měli bychom raději včas zajistit ošetřovny pro lidi s mírným nebo asymptomatickým průběhem nemoci. Je také třeba prioritně testovat ty, kteří přicházejí s vojáky na základně do styku,“ uvedl guvernér Okinawy Denny Tamaki s tím, že zprávy o šíření nemoci covid-19 ve vojenských zařízeních jsou mimořádně znepokojující.

Na koronavirem zasažených základnách teď podle agentury Kjódó platí zákaz vycházení a nemocní vojáci jsou umístěni do izolace.

Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme