Japonsko podpoří státy, které bojují s Islámským státem

Japonsko, Jordánsko i západní státy odsuzují smrt dalšího japonského rukojmího Kendžiho Gotoa. Nahrávku s jeho vraždou zveřejnilo radikální hnutí Islámský stát a podle Tokia je zřejmě pravá. Japonský premiér Šinzó Abe už slíbil, že Japonsko rozšíří svou podporu státům, které s Islámským státem bojují. Jedním z nich je i Velká Británie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ani druhý japonský zajatec Islámského státu - novinář Kendži Goto - nepřežil. Radikálové zveřejnili video s jeho zabitím | Zdroj: Reuters

„V boji s terorismem jsme s Japonskem a dalšími státy naší mezinárodní koalice. Rodině zavražděného i jeho přátelům chci vyjádřit upřímnou soustrast, která patří i celému Japonsku," napsal Japonsku v kondolenci britský ministr zahraničí Philip Hammond.

Novinář Kendži Goto se vydal do Sýrie, aby pomohl vyjednat propuštění jiného japonského rukojmího - Haruny Jukawy. I toho radikální islamisté zavraždili.

V zajetí Islámského státu je i jordánský pilot. Co se s ním stalo, zatím není podle mluvčího japonské vlády jasné:

Japonský premiér Šinzó Abe oznámil, že Japonsko je odhodlané proti teroristům dál bojovat | Foto: Reuters

„Japonsko nemá o jordánském letci žádné informace. Chceme ale poděkovat Jordánsku za spolupráci. V celém případu nám bylo velmi nápomocné."

Hnutí Islámský stát chtělo původně za dva japonské zajatce 200 milionů dolarů. Později ale svůj požadavek změnilo a za svobodu japonského novináře požadovalo propuštění teroristky, která je vězněná v Jordánsku.

Video zachycující zabití japonského novináře islamisty je zřejmě pravé

Číst článek

Islámský stát - grafický profil se základními údaji | Foto: ČTK

Petra Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme